לא תמיד השיניים איתן נולדנו מלוות אותנו עד 120. לעיתים נאלץ להיפרד מאחת (או כמה) מהשיניים עקב מחלת העששת, טראומה, דלקת חניכיים וכיו"ב.

שיקום שיניים חסרות

שיניים חסרות בחלל הפה עשויות לגרום למגוון בעיות תפקודיות ואסתטיות. כאשר נעדרת שן אחת קדמית או מספר שיניים, הפגם האסתטי גלוי לעין בעת דיבור ומפריע גם להגיה. חוסר בשיניים טוחנות משפיע על הלעיסה- מופעל עומס רב על השיניים הסמוכות, ועקב כך הן עלולות לזוז ממקומן.
ככלל, ככל שלאדם חסרות יותר שיניים, הלחץ על כל אחת מהשיניים הקיימות גובר, ומועבר גם למפרקי הלסת. כיצד ניתן להשלים את החסר? ע"י שחזורי שיניים קבועים ונשלפים במרפאת Dental Art.

שיקום שיניים קבוע על שתלים
כאשר חסרה לאדם שן בודדת ניתן להשלימה ע"י גשר בשיניים הסמוכות. פתרון זה יעיל במקרים מסוימים, אולם מצריך השחזה של השיניים ולעיתים גם טיפולי שורש עמוקים. לחילופין, ניתן להחדיר שתל קבוע לעצם הלסת- מבנה קטן המוכנס בהברגה פנימית לתוך הלסת, עליו יורכב לאחר מכן הכתר. מומלץ לבצע שיקום שיניים קבוע גם במקרים של חוסר בשתי שיניים ועד לשיקום מלא של כלל השיניים על גבי הלסת. ביחס לתותבות או לגשרים גדולים, שיקום קבוע על שתלים נחשב לבחירה האידיאלית מבחינת אסתטיקה ונוחות.

שיקום שיניים חסרות
תוכנית הטיפולים במרפאה נקבעת לפי מכלול שיקולים אישיים, רפואיים וכלכליים של המטופל. לעיתים השיקולים השונים יובילו לשלילת שיקום שיניים קבוע ולהעדפה של שיקום נשלף. במקרה כזה, התותבת שתותקן על גבי השיניים החסרות ניתנת לשליפה ויכולה להשלים בקלות לסת שלמה ובד בבד להישלף בקלות על ידי המטופל. עם זאת, בחלק מן המקרים הנוחות של השיקום הנשלף פחות משל השיקום הקבוע ומקשה מעט גם על יכולת הלעיסה. שיקום נשלף דורש תקופה מסוימת של הסתגלות, וכן תיקונים ותחזוקות לאורך זמן. 

שיקום מוברג על שתלים
צורת שיקום פופולארית נוספת של השיניים, מספקת תמיכה אסתטית לשפה וללסת יותר מהשיקום הקבוע. השיקום המוברג המורכב לרוב משלד יצוק או ממתכות שונות המצופות חרסינה, אקריל או קומפוזיט בצורת השיניים וניתן לשליפה בקלות לצורך תחזוקת הכתרים. בכל מקרי השיקום והרכבת שתלים, נדרשים הרופאים במרפאה לתהליך מדויק ומושכל של התאמת המידות למבנה השיניים, ועל אחת כמה וכמה שיקום נשלף המחייב ייצור מדויק וקפדני. במרפאת Dental Art מקפידים על חומרים איכותיים ושיטות טיפול מתקדמות במטרה להביא לתוצאה אסתטית ואיכותית של שיקום השיניים.


לסיכום: שיקום מוצלח של השיניים באמצעות שתלים, מתחיל ומסתיים בתוכנית טיפול נכונה. בדרך יש מגוון גורמים המסייעים להצלחת הטיפול כגון: גורמים טכניים, רפואיים או פיזיולוגיים.
 

לפגישת ייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם, צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

למידע נוסף 03-7325533
או מלאו הפרטים ונחזור אליכם

 

חדשות ומאמרים